Ar žinote, iš kur atkeliauja jūsų kava?

Dauguma mūsų neįsivaizduojame ryto be kavos puodelio. Tai – ne tik gardus gėrimas, bet ir šventas dienos pradžios ritualas, efektyvus būdas neapsnūsti po sočių pietų bei išlikti žvaliam visą darbo dieną. Tačiau ar gerdami kavą kada nors susimąstėte, iš kur ji pateko ant jūsų stalo? 

Manoma, jog kavos gimtinė yra Afrikoje. 15 a. kava buvo pradėta eksportuoti iš Etiopijos į Jemeną – tai ir laikoma kavos istorijos pradžia. Europoje kava paplito 17 a. ir greitai tapo mėgstamu aukštuomenės gėrimu. 

Šiuo metu daugiausiai kavos pasaulyje užauginama Brazilijoje ir Vietname, taip pat Kolumbijoje, Indonezijoje, Hondūre ir Etiopijoje. Tuo metu Europa yra didžiausia kavos importuotoja pasaulyje. Labiausiai dėl šio gėrimo pamišę ne italai, o suomiai. Čia kasmet vienas žmogus vidutiniškai išgeria gėrimo iš 12 kg. kavos. 

Pasaulyje itin vertinama kava iš Kolumbijos. Mažuose namų ūkiuose, Andų kalnų papėdėje auginamos kavos pupelės pasižymi sodriu skoniu ir turtingu aromatu. Tuo metu didžiausia kavos augintoja pasaulyje – Brazilija – augina nuo pigios į įvairius mišinius maišomos robustos iki brangių ir retų kavos rūšių. Gvatemalos kava – unikali. Ji (dažniausiai arabika) auginama šalies pietuose ant vulkaninių kalnagūbrių Sierra Madre šlaitų. Ypatingas klimatas puikiai tinka aukštos kokybės pupelėms auginti. Indija kavos augintojų gretose taip pat užima svarbią vietą – čia išaugintos pupelės apdirbamos tradiciniu būdu, todėl turi savitą skonį. 

Taigi, iš kur atkeliauja jūsų kava? Pasidomėkite ir galbūt gardaus gėrimo puodelyje pajusite tolimų kraštų skonį...

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.